Wybór spoiwa

Każdy, kto wykonuje prace dekoracyjne na swoim domu w postaci wykonania nowej elewacji z masy tynkarskiej, często zastanawia się jaki rodzaj spoiwa powinien posiadać tynk. W paru zdaniach przedstawimy najważniejsze wady i zalety poszczególnych spoiw, co być może, pomoże Państwu we właściwym doborze rodzaju masy tynkarskiej.

 

Wpływ warunków atmosferycznych

W paru zdaniach przedstawimy także kilka cennych uwag dotyczących prac przy wykonywaniu elewacji budynków. Często nie zwraca się uwagi na czynniki, które mogą mieć bezpośredni wpływ na jakość wykonanych robót lub, po prostu nie zwraca się na nie uwagi, gdyż nie posiada się takowej wiedzy. Aby uniknąć poprawek po zakończeniu prac, lub aby zapobiec błędom, które możemy popełnić, warto zapoznać się z naszymi sugestiami.

 

 

Jak wybrać kolor

Nieograniczona paleta koloru tynku, skłania nas do wyszukiwania danego odcienia, który najbardziej podoba się nam lub pasuje kolorystycznie do innych elementów budynku. Warto nieraz pomyśleć, o stronie technicznej danego koloru masy tynkarskiej. Poniżej znajdą Państwo parę uwag, na które proponujemy zwrócić szczególną uwagę.