Założycielem firmy był w 1985 roku Leszek Moska. Firma rozpoczęła działalność gospodarczą jako firma handlowa. W roku 1989, w początkowym okresie transformacji w Polsce, firma zajęła się importem materiałów do wykańczania wnętrz, importując produkty takich firm jak Dűfa, Decotric, Pufas, Feidal, Eurovite, Multi-Fix. Importem chemii budowlanej firma zajmowała się do roku 1993, w którym to roku rozpoczęła produkcję dyspersyjnego kleju do styropianu HERQLES.

Następnymi produktami tej marki był środek gruntujący, akrylowa gładź tynkowa, farba dyspersyjna, tynk mozaikowy, tynki strukturalne, podkłady pod tynki. Inwestycje w nowoczesny park maszynowy pozwoliły na uruchomienie produkcji  płynnych folii, mas uszczelniających, klejów montażowych oraz od paru lat lakierów przemysłowych do drewna.

Zorganizowanie firmy jako przedsiębiorstwa rodzinnego pozwoliło na elastyczne reagowanie na potrzeby rynku. We wszystkich tych latach, priorytetem firmy było zadowolenie odbiorów z jakości produktów oraz warunków współpracy. Zaowocowało to rozwinięciem sprzedaży na kraje Ameryki Południowej, Afryki, Unii Europejskiej oraz Europy Wschodniej. Najdalszym zakątkiem, do którego sprzedawane są produkty marki HERQLES jest Papua Nowa Gwinea.

Małgorzata i Leszek Moska

 

Wydarzenia

 • W roku 1997 dokonaliśmy zakupu pierwszego disolvera firmy NIEMANN. Mieszalnik ten pozwolił nam na produkcję wysokiej jakości farb oraz innych produktów mocno zdyspergowanych.
 • Dalszy rozwój firmy przyczynił się w roku 1998 do przekształcenia formy prawnej na Spółkę Cywilną .
 • Rok 2000 był rokiem bardzo znaczącym dla rozwoju naszej firmy. Silny wzrost sprzedaży na rynki zagraniczne pozwolił na inwestycję w postaci zakupu hal produkcyjnych i magazynowych w dzielnicy przemysłowej Kępna.
 • Wraz ze stale rosnącym zapotrzebowaniem na nasze produkty, chcąc znacznie zwiększyć wydajność produkcyjną, w roku 2004 dokonaliśmy zakupu 3 automatycznych głowic dozujących firmy FRICKE. Każda z głowic pozwoliła nam na napełnianie ok. 10 opakowań na minutę.
 • Rok 2004 Spółka Cywilna został przekształcona w spółkę prawa handlowego.
 • Ciągły postęp w technologii produkcji mas wysoko zdyspergowanych oraz nowe oczekiwania rynku na produkty nowoczesne i wysokiej jakości, pozwoliły nam na zakup w roku 2005 disolvera próżniowego firmy NIEMANN. Dyspergowanie mas metodą „vacum” pozwoliło na wyeliminowanie pęcherzyków powietrza z produkowanych mas np. uszczelniających czy hydroizolujących, co zwiększyło ich jakość oraz pozwoliło na wcześniej niespotykaną poprawę parametrów izolacyjnych ( zawarte w masie pęcherzyki powietrza znacznie obniżają parametry hydroizolacyjne)
 • TVP 2 zrealizowała w naszej firmie jeden z odcinków programu „Droga do Europy” wyemitowany we wrześniu 2005 roku na antenie programu  TVP 2.
 • W roku 2007 aby zwiększyć możliwości produkcyjne tynków, zakupiliśmy system pompująco-dozujący, który pozwolił na napełnianie do 5 opakowań/min.
 • W roku 2010 wybudowaliśmy system regałowy wysokiego składowania.
 • Zakup automatycznej linii do napełniania tub i do napełniania kartuszy o wydajności ok. 18 szt/min w roku 2011 stworzył nam możliwość wprowadzenia nowej linii produktów na rynek
 • W roku 2012 dokonaliśmy zakupu kępińskiego oddziału firmy CEFARM, zwiększając powierzchnie naszego zakładu do ponad 15.000 mkw.
 • Firma NESWEEK POLSKA przyznała nam tytuł LAUREATA w drugiej edycji FIRM RODZINNYCH 2012. Nagrody i tytuł odebraliśmy 24 października 2012 na uroczystej GALI w Łodzi.


 • Redakcja Magazynu Przedsiębiorców „Europejska Firma” opublikowała ranking firm chemicznych GEPARDY BIZNESU. W rankingu tym zajęliśmy 118 miejsce, wyprzedzając bardzo wiele znanych przedsiębiorstw z branży farb i lakierów. www.gepardybiznesu.pl

 

 

Dane kontaktowe

Produkcja Chemii Budowlanej MOSKA Sp. J.

ul. Przemysłowa 12
63-600 Kępno

telefony:
+48 62 78 22 464
+48 62 78 20 462
+48 62 78 29 976

fax +48 62 78 29 975

produkcja
moska@herqles.pl

księgowość
biuro@herqles.pl

dz.sprzedaży
ksiega@herqles.pl

laboratorium
labor@herqles.pl

export
roxana@herqles.pl